Tomasz Kaye videójának magyar fordítása következik.
Képzeld el, hogy van egy George nevű barátod, aki már gyerekkorod óta jó barátod, bár most már nem tartjátok olyan szorosan a kapcsolatot, mint egykoron. Néha azért összefuttok és akkor igen jól elvagytok. Egy nap meglátogat titeket egy régi közös barát, Olivér. Olivér közli veletek, hogy mostanában sok balszerencse érte és pénzt gyűjt, hogy fizetni tudja gyerekeinek taníttatását. Ki akarod segíteni Olivért és adsz neki egy kis pénzt. Meglepetésedre azonban George nem ajánl fel Olivérnek semmilyen segítséget. Próbálod győzködni, de semmi haszna. Képzeld el magad ebbe a helyzetbe és kérdezd meg magadtól: szerinted rendben lenne-e, ha George-ot fizikai erőszakkal fenyegetnénk meg, hogy helyesen cselekedjen?
Most képzeljünk el egy kissé más helyzetet. Ebben barátaid egy csoportja szavaz a kérdésben. A tíz barát közül hat arra szavaz, hogy George-ot meg kell fenyegetni, hogy segítsen Olivérnek. Ezen demokratikus folyamat után rendben van, hogy megfenyegessük George-ot?
Még egy utolsó változtatás a szituáción. Itt sok ezer ember demokratikusan megegyezett abban, hogy egy csoportnak - akiket ezentúl ügynököknek nevezünk - minden lehetséges eszközt be kell vetnie, hogy George-tól elvegye a pénzt és Olivér családjának adja. Az ügynökök először nem direkt módon fenyegetik meg George-ot. Csak annyit tesznek, hogy küldenek neki egy számlát. De George tudja, ahogy mindenki más is, hogy mi fog történni, ha nem fizet. Először egyre több követelést fog kapni, és a kifizetendő összeg egyre nő. Végül ha még mindig nem fizet, akkor felfegyverzett ügynökök betörnek a házába és akarata ellenére elviszik. Majdnem mindenki ellenállás nélkül kifizeti a követeléseket. Tudják, hogy az ügynökök készek bármekkora erőszakot alkalmazni, ha bárki megpróbál ellenállni. Szerinted elfogadható az, hogy az ügynökök erőszakkal fenyegessék George-ot, ha nem ad pénzt Olivér családjának megsegítésére?
Ha helyesnek tartjuk azokat az állami programokat, amik a jövedelmet újraosztják, akkor helyesnek kell tartanunk azt is, hogy békés egyéneket erőszakkal fenyegessék, ugyanis a pénzt így gyűjtik be. Másfelől sokunk igen kényelmetlenül érzi magát, ha békés embereket kell megfenyegetni különösen akkor, ha azt nekünk kell megtenni. Ha negatív érzelmeink vannak azzal kapcsolatban, hogy személyesen megfenyegessük George-ot, akkor valóban elfogadhatónak tartjuk, hogy az állam ügynökei tegyék ezt meg?
Sokan hiszik, hogy a társadalom szervezésében az önkéntes együttműködés és a spontán rend reális és kívánatosabb alternatíva az állami kényszerrel szemben. Keress rá a neten a következő kifejezésekre, ha többet akarsz megtudni erről: megnemtámadási elv (non-aggression principle), voluntarianizmus (voluntaryism), libertarianizmus (libertarianism), állammentes társadalom (stateless society).